BİLGİSAYAR TAMİRİ

Maxitech'te bilgisayarınız teslim alındıktan sonra, sizden gelen talepler doğrultusunda incelemeye alınır. Teknik personelimiz, belirttiğiniz sorunun neden kaynaklandığını tespit ettikten sonra sizi tercihinize göre mesaj yoluyla ya da telefonla arayarak arızanın nasıl çözüleceğini anlatır. Tamir ile çözülemeyecek bir durumda parça değişiminin maliyetini size belirtir. Sizden onay aldıktan sonra işleme başlanır. Cihaz tamir edildikten ve testleri yapıldıktan sonra bilgisayarınızı ne zaman teslim edeceğimizi bildiririz.

ANAKART TAMİRİ

Genellikle anakartlarda arıza oluşmasının sebebi, aşırı ısınmadan kaynaklanan bağlantıların kopması, yetersiz soğutma, komponentlerin beklenmedik akım değişikliklerinden bozulması, zaman içerisinde eskiyen kondansatörlerin sızıntı yapması sonucundan oluşan paslanmalar, cihazın üzerine sıvı dökülmesiyle oluşan kısa devre, yere düşme sebebiyle oluşan iç çatlaklar, fiziksel darbe ya da giriş çıkış portlarına yapılan ani hareketler sonucu oluşur. Bilgisayarınızın çalışmamasına neden olan arıza, cihazınız söküldükten ve anakartın üzerinde gerekli kontroller yapıldıktan sonra tespit edilir. Arıza tespit sonucuna göre tamir veya chipset ya da port değişimi gerekiyorsa bilgilendirilirsiniz. Sizden aldığımız onay doğrultusunda yüksek teknolojili cihazlarımızla tamir ya da değişim işlemi gerçekleştirilir. Testleri yapıldıktan sonra anakart teslim edilir.

PROJEKTÖR TAMİRİ

Dijital DLP projektörler, dijital 3LCD projektörler , dijital Lazer projektörler , dijital LCD projektörler ve dijital LED projektörler, Üç Boyutlu projektörler, SMART Board projektörler ve 4K UHD projektörleri için onarım hizmeti sunmaktayız. Tüm büyük sahne projektörleri, küçük işyeri ve toplantı tipi projektörleri, ev sinema sistemi projektörleri ve okul tipi interaktif projektörleri de tamir edebilmekteyiz. Maxitech'te tüm komponent arızalarını tespit edebilecek yüksek sınıf elektronik cihazlarımız mevcuttur. OEM parça değişimi ve tamir hizmetlerinin haricinde, projeksiyon cihazının lens, fan ve hava filtresi gibi parçalarının da tüm iç ve dış temizliğini ve testlerinden sonra imalatçının ayarlarını yaparak teslim etmekteyiz.

KASA TAMİR VE DEĞİŞİMİ

Bilgisayarınızın kasası herhangi bir sebeple kırılmışsa cihazınız incelemeye alındıktan sonra, tamir ücreti ya da tamir edilemeyecek derecede hasarı varsa, parça değişim ücreti ile ilgili bilgilendirilirsiniz. Sizden gelecek onay sonrasında cihazınızın kasası tamire alınır.

EKRAN KARTI TAMİRİ

Ekran kartlarını anakartın üzerindeki dahili ekran kartları ve harici ekran kartları olmak üzere iki ana gruba ayırabiliriz. Her iki ekran kartında da oluşabilecek sorunlar aşırı ısınma, aşırı yüklenme, güç yetersizliği veya sıvı teması kaynaklı kısa devrelerden kaynaklanır. Ekran kartınızın arıza tespiti yapıldıktan sonra, gerekli tamiri yada parça değişimi yapılır.

MENTEŞE TAMİR VE DEĞİŞİMİ

Bilgisayarınızı yerinden kopan ya da kırılan kapak menteşesi problemi ile bize getirmeniz durumunda, cihazınızın iç temizliği yapıldıktan sonra tamir edilecek bölge ve kopan parçalar özel kimyasallarla temizlenir ve yeniden birleştirilir. Daha sonra kopan veya kırılan menteşeye kaynak uygulanır ve tesviyesi yapıldıktan sonra yerine yeniden monte edilir. Ancak tamir edilemeyecek durumlarda yenisi ile değiştirilir.

KLAVYE TAMİR VE DEĞİŞİMİ

Bilgisayarınızın klavyesi sıvı teması görmüşse veya kırılma nedeniyle çalışmıyorsa tamir edilebilecek durumda ise tamir edilir, aksi halde yenisiyle değiştirilir. Eksik, kopan tuşları yenisiyle değiştirilir. Ancak sıvı teması görmüş bilgisayarlarınız klavyeden başka hasar görmüşse inceleme sonrasında bilgilendirilirsiniz.

PORT SOKET DEĞİŞİMİ

Cihazınızın güç soketi, USB portları, HDMI, VGA, Ethernet, DisplayPort, kulaklık ve harici mikrofon gibi tüm portları ve soketleri tamir edilebilecek durumda ise tamir edilir. Tamir edilemeyecek durumda olan parçalar yenisiyle değiştirilir.

YAZICI TAMİRİ

Yazıcınızın genel bakımı, kağıt alma ve çıkarırken parçalama problemleri, network bağlanma problemleri, toner ve kartuş tamiri, temizleme ve yenileme hizmetleri profesyonel ekipmanlarımız ile yapılmaktadır.

Maxitech Bilişim olarak bir çok alanda hizmet vermekteyiz.

Bilgisayarınızda, tabletinizde ya da telefonunuzda herhangi bir problem olduğunda, teknik servis olarak gönül rahatlığıyla bizi seçebilirsiniz.